pożyczka, pożyczka studencka, spłata pożyczki
czytaj

Pierwsza pożyczka bez opłat krasnystaw

Czy pożyczki pozabankowe są rentowne?

Rynek pieniężny jest obecnie niezwykle mocno rozwinięty. Proponuje wiele efektywnych sposobów na szybkie osiągnięcie pieniędzy każdemu, kto znalazł się w pilnej potrzebie i wyszukuje tego typu pomocy. Przystępne współcześnie pożyczki odznaczają się dużym zróżnicowaniem, dlatego też zawsze będziemy w stanie wyszukać wśród nich coś stosownego do naszych zapotrzebowań. Dużą renomą cieszą się pożyczki pozabankowe – jak sama nazwa uwypukla, udzielają je prywatne firmy, a nie standardowe banki. Warto zainteresować się nimi toszkę bliżej. Pomimo tego, że opinie na ich temat są bardzo podzielone, to jednak posiadają one dużo plusów które powodują, że w niektórych sytuacjach są znakomitym rozwiązaniem.
Pożyczki pozabankowe będą dobrą sugestią zwłaszcza w sytuacji, kiedy z jakichkolwiek powodów nie jesteśmy w stanie zdobyć kredytu w banku. Mogą to być na przykład kłopoty z Biurem Informacji Kredytowej. Jeżeli w przeszłości nie wywiązywaliśmy się z naszych zadłużeń terminowo, to wszystkie informacje na ten temat docierają właśnie do BIK – u. Bank przed udzieleniem nam kredytu weryfikuje na tej podstawie, czy jesteśmy godnymi zaufania partnerami. W dużej mierze zależy od tego pozytywne lub negatywne rozpatrzenie naszego wniosku. Jeżeli ktoś ma złą historię w BIK, to otrzymanie kredytu w banku może być dla niego niemożliwe. Walorem pożyczek pozabankowych jest to, że w wielu przypadkach nie bierze się w tym miejscu pod uwagę historii kredytowej, przez co są one poręczne właściwie dla każdego.
Decydując się na taką pożyczkę należy jednakże wziąć pod uwagę jej koszty. Jest to propozycja wyłącznie dla ludzi którzy wiedzą na pewno, że będą w stanie wywiązać się z takich zobowiązań terminowo. W takiej sytuacji koszty kredytu nie są nazbyt wysokie. Z drugiej strony, jakiekolwiek przekroczenie terminu spłaty mogą w tym miejscu skutkować ogromnymi karami i ponadprogramowymi odsetkami. Dużo firm kusi rzecz jasna interesującymi promocjami, takimi jak pierwsza pożyczka bez opłat. Wypada jednak pamiętać, że takie kredyty zaciąga się zwykle na dość krótki okres czasu; standardowo jest to maksymalnie 30 dni. Nie można zatem decydować się na to w sytuacji gdy nie mamy pewności, że spłacimy nasze zobowiązania w terminie.
czytaj dalej


Możliwość komentowania jest wyłączona.